Prezi online – vaše jiná prezentace

Prezentace v prezi mě prvně uchvátila na konferenci pro učitele a lektory AJ v Bratislavě. Díky bohu za to. Představil tam v ní svou metodickou přednášku okouzlující Teacher Trainer Jamie. Náhody prostě neexistují, našla jsem tam svůj směr a zároveň užitečný, jednoduchý a kreativní nástroj, jehož prezentační výhody nadšeně předávám dál na svých školeních a workshopech.

Jak zaznělo v jedné přednášce na TEDx: prezi to je něco jako PowerPoint, ze kterého se vám může udělat špatně. Ano, to je pravda, pokud jej používáte např. následujícím způsobem v tomto videu:

www.youtube.com/watch?v=D17P3kqB3_0

Tady opět platí pravidlo, že méně je více. Jeho zvláštní efekty je vhodné využívat hlavně
v rámci jednoho snímku, právě pro omezení “houpání a zoomování”. Když vytváříte prezentace připravte se, že nejprve je potřeba dobře ovládnout své prezentační dovednosti. U snímků v prezi, je mnohem lepší více mluvit než vypisovat a představovat každý detail v několika snímcích. Vyhnete se tak využívání všech efektů a vychytávek často za sebou. Zvláště pokud s tím začínáte je dobré si svou prezentaci dobře předem připravit, promyslet a hlavně vyzkoušet a natrénovat.

Pokud jste kreativní, rádi vybočujete a umíte nebo chcete lidi zaujmout, tento nástroj je právě pro vás. Je to jako hračka pro dospělé, rozvíjí vaší kreativitu.

Po mých mnohaletých zkušenostech s prezi, tvorbou prezentací v tomto nástroji a konzultacích, jsem vám připravila 3 rady do začátku:

  1. pokud ještě prezi neznáte běžte na www.prezi.com a založte si účet zdarma

    Při prvním objevování a tvoření buďte s kamarádem/kamarádkou, s kolegy nebo přijďte na mé workshopy ;) Bude vás to takto více bavit a rychleji a většinu se to navzájem lépe naučíte.

  2. věnujte dostatek času na přípravu a tvorbu prezentací 

    Se svými klienty si nejdříve připravíme obsah konkrétní prezentace, nejlépe mi na to vyhovuje myšlenková mapa a zamíříme na konkrétní cílovou skupinu, kterou má oslovit a pak teprve začínáme tvořit. Vybíráme příběh, obrázky, texty apod.

  3. Power Pointové prezentace jsou zbytečně složité a s každou aktualizací Windows se jejich tvorba více komplikuje, nemluvě o jejich zobrazení v různých verzích, což už mě úplně přesvědčilo se jim mám nadále vyhýbat. Pokud tedy začínáte
    s prezentacemi, uděláte lépe, když si rovnou vyberete jiný prezentační nástroj.

Ráda vám s prezi a jeho objevováním pomůžu s jeho začátky.
Mám pro vás tyto možnosti k usnadnění začátků s ním:

1/ objednejte si osobní konzultaci, kde prezentace v prezi poznáte a přizpůsobíme je vašim potřebám
2/ jako firma si můžete objednat týmové školení zacílené na představení vašich projektů
3/ učte se sami ze svého notebooku, v čase, který vám vyhovuje v online kurzu prezi, který si můžete objednat zde.

A co navíc doporučuji: prezentační aplikace. Jejich svět a šíření chytrých přístrojů jde kupředu velice rychle, takže je vhodné se rovnou poohlédněte i po tom, který nástroj pro tvorbu prezentací už má možnosti zobrazení v aplikacích nebo svou aplikaci. Můžete je tak jednodušeji využít na schůzkách, nebo pokud míříte s prezentacemi dál, tak na přednáškách, seminářích nebo workshopech na konferencích :)

Co konkrétně se mi líbí na Prezi? Je to přehledný webový nástroj, který můžete jednoduše sdílet přes odkaz  a zobrazovat v jakémkoli prohlížeči bez závislosti na verzích programů v PC nebo notebooku. 

Jeho uživatelské prostředí je velice jednoduché a výběrem šablony, si vše ještě zjednodušíte. Tento nástroj vám rovnou připraví zaměření a formát jednotlivých, navržených snímků, do kterých můžete už jen psát a vkládat např. obrázky, symboly a videa. Konečná verze vaší prezentace může být vytvořena už za 2 hodiny. 

Osobně fandím a využívám mikroslužby, i mě tedy množství lidí využívá v tomto směru a prezentace jim tvořím já, zaučím je nebo je se mnou konzultují. Všichni totiž nemůžeme dělat všechno a taky ve všem nemůžeme být nejlepší :)

Zjednodušte si život, odlište se a zaujměte při prezentování nebo sdílení svých nápadů a projektů. Přeji vám hodně zábavného tvoření prezentací.

Andrea