Blog

Připravujete prezentace na poslední chvíli?

Chyba! Ale jak to zvládnout jinak? Co se prezentací týče, již několik let platí jediné pravidlo: připravovat je na poslední chvíli. A to doslova. Následují pak 2 dny plného nasazení a se spánkem jako komoditou, kterou si přednášející nemůže dovolit. Jak pak vypadá přednes, to si asi umíte představit sami. Jistě jste již byli u takovéto narychlo “spíchnuté” prezentace. Když(…)

Jak si splnit a dosáhnout novoročních předsevzetí

Jak si sepsat své záměry, cíle i sny pro nový rok? Představujte si.   Zasněte se a využijte vizualizaci. Už dávno funguje je Vision Board. Sama si nástěnku z obrázků, symbolů a titulků z časopisů dělám posledních pět let. Pomáhá mi si na konci roku rekapitulovat, co jsem dosáhla nebo co se mi splnilo a co se mi takzvaně podařilo přitáhnout si do života. Taky(…)

Jaký byl TEDx Brno Women 28.11. 2016

Minulý pátek jsem měla štěstí, že jsem se na tuto velkolepou akci se světovým dosahem dostala. Nelitovala jsem ani minutu. Stejně jako na ve světové komunitě TED i tady jsme zažili  a mohli si poslechnout inspirující řečníky. Jako bonus navíc bylo, že organizátoři tentokrát vybrali nádherné prostředí v budově uměleckoprůmyslového muzea v Brně na Husově ulici. www.tedxbrnowomen.cz Mezi(…)

Prezentace na konference si připravujte průběžně

V polovině října jsem byla na konferenci na akademické sféře zaměřené na komunikaci v mateřském jazyce. Více jsem tam přemýšlela než poslouchala.  Jakým prostředím jsou pro nás konference? Jsou přívalem energie pro lidi podobného zaměření nebo místem teplého nápoje zdarma, chlebíčků a zákusků nebo útlumu či uspávání? Když bych chtěla porovnat různé akce např. studentská a start-upová setkání jako Inspirativní rána v Brně,(…)

K čemu slouží myšlenkové mapy – rozhovor

Můžeš nám, Andreo, vysvětlit k čemu slouží? Je to kreativní nástroj, který podporuje přirozenou funkci, propojení obou mozkových hemisfér a myšlenkové pochody vašeho mozku. Pomůže vám zlepšit paměť a soustředění a tím nakopnout vaše činnosti, aktivity a firemní projekty. Pro koho je určen? Pro kohokoli. Můžou ji využívat celé firmy i jednotliví lídři, vedoucí oddělení a zaměstnanci, kteří potřebují zvýšit svou efektivitu, myslet strategicky, rozjet své projekty a rozvíjet svůj(…)

Kniha Mluv jako TED – na vlně zápalu pro věc

Víte, jaká je většina vystoupení na konferencích a podobných akcích? Podle knihy Mluv jako TED (autor Carmine Gallo, nakladatelství Albatros media) dostáváte jako publikum slabý vývar v této podobě, cituji: “…projev mnohých mluvčích je suchopárný, protože se svým tématem nejsou nijak emocionálně spjati, a proto vidět zapáleného mluvčího je stejně svěží jako sklenice vychlazené vody uprostřed pouště.” Podobné publikace(…)

3 rady po výběr firemního vzdělávání

S možností financování přes EU vykvetly nové vzdělávací agentury.  Ruku v ruce s jejich rozvojem může být téměř každý školitelem nebo lektorem, jen bez záruky odbornosti a někdy i zkušeností. Dnes najdete množství tzv. koučů ve věku kolem 25 let. Jak vám ale může radit někdo, kdo ještě neprožil ani půlku svého života spojenou s jeho pracovními i osobními úspěchy a neúspěchy? “Stařešinové”(…)

Jak změnit myšlení, aneb zpět ke kreativitě a soustředění.

Když jsem přicházela na konferenci ICON 2014, ještě jsem netušila, že mi odstartuje moji profesi na volné noze. Hlavní řečník této konference, expert na myšlenkové mapy v byznyse a life hacker Chris Griffiths, CEO ThinkBuzan Academy (ThinkBuzan.com), o této konferenci řekl:  “Potkal jsem tu spoustu aktivních a zajímavých lidí a taky neuvěřitelnou koncentraci pozitivní energie u publika, ostatních řečníků i organizátorů.” Vše zapadlo,(…)

Prezi – Why the Best Presentation ever

When I first saw Prezi I was impressed, I nearly shouted wow! I discovered it at the ELT Conference 2009 in Bratislava where Jamie Keddie as a Teacher Trainer presented with it.  I have got in on the ground floor on that day. I have immediately started to “play” with this online tool and took advantage of it for my own presentation. It was(…)

Co v dnešním světě funguje lépe: motivace nebo stimulace?

Bojujete se sebou často? Tak to vám chybí vnitřní motivace, která je tím nejlepším hnacím motorem pro akci nebo osobní růst. Někdy stačí jen stanovit správný cíl a motivace k lepším výkonům nebo pro studium se nastartuje.  Stanovení cílů není jen tak, jak už jistě víte. Co funguje jednomu, nemusí fungovat vám. Každý jsme individualita a máme jiné(…)