Blog

Prezi prezentace jako nové “must have” na Galavečerech

Na přípravu prezentace je potřeba čas a prezentaci, která zaujme a pobaví. Když připravujete prezentaci na velkou událost, chce to něco originálního. Velký sál, obrazovka přes celou místnost, tam je to potřeba rozparádit. A s tím si hravě poradí prezentace v prezi, která je jako z jiné dimenze, když zaplní sál.      Po té, co jsem měla zkušenost s tvorbou(…)

Chceme to nejlepší vzdělávání pro naše děti – vzory příběhů vs. povinná četba ZŠ

Příběhy učí naše děti od narození. To co dětem předáme pomocí pohádek, příběhů ze života a pověstí z naší slovanské historie tvoří základ jejich budoucího pohledu na život i jejich život. Tvoří budoucnost naší planety.  S mým studentem angličtiny, tatínkem dvou dětí, jsme měli minulý týden konverzační téma o storytellingu a povídali jsme si o vyprávění příběhů a jeho různých formách odlišných(…)

Po Baťovsku už dávno víme jak na vzdělávání :) Dejme mu smysl i online.

Pojďme učit žáky a studenty jen to, co dává smysl. Věřím, že forma distančního vzdělávání a online výuky nám i pro ostatní předměty přinese skvělé výukové materiály. Osobně jsem ráda, že se jim konečně dostala zasloužená pozornost, bylo a je jich už skvělých spousta, jen se nevyužívaly. Už dávno je doporučuji a znám jako lektorka anglického jazyka. Že i v ostatních předmětech(…)

Get back to your English: First week of Your Studies – 7th DAY

Well done :) Now you starting YOUR challenge. Povedlo se nám nastavit za 1 týdne tvůj návyk pro studium s doporučenými výukovými anglickými materiály online, které tě postupně dál přivedou k plynulé konverzaci. Můžeš si je přehrávat všude, doma ráno v posteli nebo cestou do práce či do školy nebo třeba večer. Záleži jen, kdy se ti dobře studuje,(…)

Get back to your English: HOW are you doing? – Your Studies – 6th DAY :)

Máš naplánováno své studium podle návodu z předcházejícího studijního dne. Skvělá práce, jde ti to moc dobře :) Jak mohlo vypadat tvé naplánování studia angličtiny, třeba pomocí myšlenkové mapy? Možná takto:  Pokud máš v možnosti JAK napsaný svůj nápad např. na youtube, tak určitě pokračuj ve studiu s videi Dr. Seuss. Na nich si procvičíš skvělou výslovnost na jednoduchých(…)

Get back to your English: HOW to refresh your English – 5th DAY :)

Vážně super!  Máš za sebou 4 dny procvičování angličtiny s tím, co tě baví a co ti zabere jen pár minut denně. To je dobrý restart toho, aby sis udržel nový návyk a angličtinu si zase skvěle oprášil a začal ji konečně aktivně využívat.  Připravila jsem tit tento startovací First Week of Your English Studies, aby se ti lépe začalo(…)

Get back to your English: Your Hobby: Fancy GOLF? – 4th DAY :)

Are you ready? Your next day of a week Lesson Plan :)  Takže, máme za sebou: poslech video-příběhu v angličtině with the right pronunciation,  umíš si něco uvařit nebo upéct v angličtině, a odříkat si své denní návyky a denní režim v angličtině.  Super, skvělý posun! Na dnešní lekci si budeme povídat o tom, co tě baví. Jaký máš koníček, co(…)

Get back to your English: your Study Plan for the first week – 3rd DAY :)

Great job! You’re doing great :) Další část našeho studijního plánu návratu ke studiu angličtiny je o každodenních rutinách.  Začneme přebírat angličtinu do denního života. Začneme přemýšlet v angličtině. Stejně tak jsem dnešní den začala i já s mým studiem italštiny. Když si jdu čistit zuby, tak si to prvně najdu ve slovníku a jdu na to. U tebe to může(…)

Get back to your English: your Study Plan for the first week – 2nd DAY :)

Super, svůj první studijní den máš za sebou a teď jdeme na 2nd DAY. Video s příběhem byla možnost, jak studovat angličtinu každý den. Ne vždy je potřeba se plně soustředit, někdy je skvělé si video jen přehrát při další práci, aby tam angličtina a její výslovnost mohla do vašeho vědomí a myšlení téměř nevědomky pronikat a fixovat se tam. Jde(…)

Get back to your English: your Study Plan for first week – 1st DAY :)

OK, tak jdeme na to. Co si potřebujeme nejdřív? Nakopnout se a motivaci :)   Proč jsi se začal/začala učit anglicky, proč chceš vlastně umět mluvit anglicky? What turns you on? Ať je to obava, že to sám nezačneš nebo to, že to zase nedokončíš, zkus to teď.  Právě teď, když se svět mění je ten(…)