Blog

6 důvodů proč číst zjednodušenou četbu v AJ nejen k maturitě

To mám jako číst knihu v “ájině”!  Are you CRAZY? No a co zjednodušenou knihu, tenkou knihu, z které se naučíš anglický jazyk víc než ze všech učebnic ze škol ;) Pojďme se podívat na 6 důvodů proč začíst číst tyto knihy v AJ: Vyber si známý příběh ze svého dětství nebo knihu, která byla předlohou filmu, který jsi viděl/viděla :)(…)

Jiná cesta vzdělávání, povede stále ze škol?

Vážně si můžeme vybrat jinou cestu k získávání vědomostí a dovedností? Většina škol se stala místem, kde žáci jsou podrobováni neustále biflování a udržování v psychickém napětí, téměř až zastrašování, zda budou nebo nebudou ten den zkoušeni či psát písemku. A tomuhle říkáte užít si pohodový začátek svého života? A může zde být naplněna přirozená zvídavost dětí, když se nemohou ptát(…)

Jak zvládnout maturitu z angličtiny – Focus on The Czech Republic

Spolu se teď zaměříme na otázky k maturitě “z AJINY”. Co jsem si jako lektorka AJ již stokrát ověřila s mými studenty při příravě k maturitě i zkoušce samotné je, že každou otázku k maturitě z angličtiny je potřeba si přizpůsobit podle sebe.  U každé z nich si potřebuješ připravit, něco z vlastního zážitku, je mnohem snadnější mluvit na jakékoli téma, když jsi to sama(…)

Prezi prezentace jako nové “must have” na Galavečerech

Na přípravu prezentace je potřeba čas a prezentaci, která zaujme a pobaví. Když připravujete prezentaci na velkou událost, chce to něco originálního. Velký sál, obrazovka přes celou místnost, tam je to potřeba rozparádit. A s tím si hravě poradí prezentace v prezi, která je jako z jiné dimenze, když zaplní sál.      Po té, co jsem měla zkušenost s tvorbou(…)

Chceme to nejlepší vzdělávání pro naše děti – vzory příběhů vs. povinná četba ZŠ

Příběhy učí naše děti od narození. To co dětem předáme pomocí pohádek, příběhů ze života a pověstí z naší slovanské historie tvoří základ jejich budoucího pohledu na život i jejich život. Tvoří budoucnost naší planety.  S mým studentem angličtiny, tatínkem dvou dětí, jsme měli minulý týden konverzační téma o storytellingu a povídali jsme si o vyprávění příběhů a jeho různých formách odlišných(…)

Po Baťovsku už dávno víme jak na vzdělávání :) Dejme mu smysl i online.

Pojďme učit žáky a studenty jen to, co dává smysl. Věřím, že forma distančního vzdělávání a online výuky nám i pro ostatní předměty přinese skvělé výukové materiály. Osobně jsem ráda, že se jim konečně dostala zasloužená pozornost, bylo a je jich už skvělých spousta, jen se nevyužívaly. Už dávno je doporučuji a znám jako lektorka anglického jazyka. Že i v ostatních předmětech(…)

Get back to your English: First week of Your Studies – 7th DAY

Well done :) Now you starting YOUR challenge. Povedlo se nám nastavit za 1 týdne tvůj návyk pro studium s doporučenými výukovými anglickými materiály online, které tě postupně dál přivedou k plynulé konverzaci. Můžeš si je přehrávat všude, doma ráno v posteli nebo cestou do práce či do školy nebo třeba večer. Záleži jen, kdy se ti dobře studuje,(…)

Get back to your English: HOW are you doing? – Your Studies – 6th DAY :)

Máš naplánováno své studium podle návodu z předcházejícího studijního dne. Skvělá práce, jde ti to moc dobře :) Jak mohlo vypadat tvé naplánování studia angličtiny, třeba pomocí myšlenkové mapy? Možná takto:  Pokud máš v možnosti JAK napsaný svůj nápad např. na youtube, tak určitě pokračuj ve studiu s videi Dr. Seuss. Na nich si procvičíš skvělou výslovnost na jednoduchých(…)

Get back to your English: HOW to refresh your English – 5th DAY :)

Vážně super!  Máš za sebou 4 dny procvičování angličtiny s tím, co tě baví a co ti zabere jen pár minut denně. To je dobrý restart toho, aby sis udržel nový návyk a angličtinu si zase skvěle oprášil a začal ji konečně aktivně využívat.  Připravila jsem tit tento startovací First Week of Your English Studies, aby se ti lépe začalo(…)

Get back to your English: Your Hobby: Fancy GOLF? – 4th DAY :)

Are you ready? Your next day of a week Lesson Plan :)  Takže, máme za sebou: poslech video-příběhu v angličtině with the right pronunciation,  umíš si něco uvařit nebo upéct v angličtině, a odříkat si své denní návyky a denní režim v angličtině.  Super, skvělý posun! Na dnešní lekci si budeme povídat o tom, co tě baví. Jaký máš koníček, co(…)